Nezařazené

Outdoorové výlety s malými dětmi

Na výletě je důležité děti zaujmout a nemusí to být zrovna fotbal nebo hra na schovávanou. Můžete je motivovat tvůrčí činností a pojmout ji třeba v duchu outdooru.

rodinný výlet

KPZ – dnes ji nabízejí dokonce některé outdoorové portály k zakoupení, není však nad to vybavit si ji sami podle vlastních zkušeností. Ona totiž ta zábavná hra na kápézetku není jen o přežití v drsných přírodních podmínkách za každého počasí, ale i o tom, jak si v životě prosadit to, co je prioritní, a odložit to nepotřebné. Spousta dětí si totiž s sebou do dospělosti nese určité návyky, které je brzdí v rozvoji, to podstatné, co by měly dělat, neprovádí a naopak se zabývají malichernostmi. Ať už tedy do té krabičky poskládáte cokoli, vaše ratolesti by měly být u toho.

Dalekohled – na žádném výletu by neměl chybět dalekohled. Je základním předpokladem k tomu zaujmout děti i dospělé přiblížením krajiny ze zajímavého rozhledu. Nemusíte ani hrát bojovou hru a uvidíte, že s dalekohledem bude pohled na svět zajímavější. Může být i docela obyčejný na jedno oko.

Čelovka – Malé děti napodobují dospělé a zvláště zajímavé jsou pro ně předměty, které slouží k praktickému účelu. Nasadit si čelovku, zapnout světlo a procházet se jeskynním labyrintem nebo potemnělým lesem a mít při tom volné ruce, to nezastoupí ani LED diodová baterka, ani mobilní telefon.

holka

Lukostřelba – Většina dětí má ráda vzrušení ze zábavné činnosti a rozhodně ocení něco nevšedního. Dětských hraček je v obchodech tolik, že nám až přerůstají přes hlavu, ale to se dá snadno napravit. Bude vám to možná připadat zvláštní, ale většina dětí by raději než střelbu z pistole vyzkoušela lukostřelbu. Vyrobit svépomocí kvalitní luk není tak obtížné a šípy nemusí být zrovna s ostrým hrotem, stačí třeba ty s přísavkami, které zakoupíte i přes Internet. Anebo co třeba zkusit výlet s malými dětmi do nějakého zábavného parku, kde se s luky a šípy děti baví třeba celé odpoledne?

4/5 - (1 vote)