Sport

Jak zařídit ložnici, ve které se bude dobře usínat?

Jedná se o jednu z nejdůležitějších místností v našem domově. Možná si to ani neuvědomujete, ale v ložnici trávíte přibližně jednu třetinu vašeho dne a to hlavní, proč zde trávíme tolik času, je odpočinek a čerpání nových sil, které budeme následující ráno potřebovat. Ložnici bychom proto měli zařizovat opravdu důkladně a zaměřit se v podstatě na každý detail, kde bude celý prostor působit uklidňujícím dojmem.
spánek brunety


· Postel
Ta je prostě základ, jedná se o nejdůležitější kus nábytku v celé místnosti. Stejně důležitá je i kvalitní matrace, na které se nevyplácí šetřit. Kvalitní dřevěné postele z masivu budou jistě skvělou volbu pro vaše náročné spaní. Ovšem ale samotný kus nábytku není všechno, je zapotřebí i její správné umístění v prostoru. Říká vám něco tradiční metoda feng shui, tak říká, že nejlepších výsledků docílíte, pokud bude vaše lože umístěno nejlépe čelem ke zdi, přístupná z obou stran a neměla by být umístěna přímo pod oknem. Ideální variantou je přímý pohled na dveře, kterými by případně mohl vstoupit do ložnice někdo cizí.
postel pod oknem
· Barvy a materiály
Teď se zaměříme na barvy. Pokud nejste zrovna přesvědčeni o sytých barvách, raději se jim při zařizování ložnice vyhněte. Volt spíše jemné tóny, pokud máte málo prostornou ložnici, klidně můžete zvolit čistě bílou barvu. Chladivým a přitom uklidňujícím dojmem pak působí odstíny šedé a modré, inspiraci můžete hledat i v přírodě. Pokud chcete vhodný materiál pro nábytek, vsaďte na přírodní materiály.

· Osvětlení
Zdá se vám zařizování ložnice jako nuda, tak my vás rychle vyvedeme z omylu. U nábytku a barevnosti jsme se drželi spíš u zemi, ale u samotného osvětlení se rozhodně zpátky držet nemusíme. Do ložnice totiž využijete hned několik druhů osvětlení. Stropní svítidlo by mělo být hlavním bodem osvětlení celé ložnice, které bude doplněno o lampičky na stolkách a chybět by samozřejmě nemělo ani trocha romantiky v podobě svíček a vonných lamp.

4/5 - (2 votes)