Nezařazené

Brusel-hlavní město Evropy


Brusel byl podle legendy založen jako osada přibližně roku 580 sv. Guegerich. Jméno města se nejspíše odvozuje od názvu Brucsella, anebo Broekzelle, jež znamená ves v bažinách. Během jedenáctého století se ves rozrostla v opevněné město. V průběhu čtrnáctého a patnáctého století nadchází potom zlatý věk města jakožto obchodního centra Evropy.

Brusel

Stoji za zhlédnutí

Brusel se nalézá přímo uprostřed Belgického království. Toto město rozhodně za návštěvu stojí, neboť . V současné době se v Bruselu nachází několik turistických lákadel, z nichž můžeme jmenovat například:

Náměstí Grand-Place
Toto náměstí v Bruselu je nejenom historickým jádrem města. Mnozí lidé považují Náměstí Grand-Place za jedno z nejkrásnějších náměstí na světě. Dominantou náměstí je potom gotická radnice z patnáctého století. Je významná svou téměř sto metrů vysokou věží, na které je umístěna socha svatého Michaela, patrona Bruselu. Zajímavostí je, že roku 1695 byla většina domů v Bruselu zničena střelbou z děl Francouzů, a nepoškozena zůstala pouze věž radnice s několika kamennými zdmi.

radnice

Manneken-Pis, neboli čůrající chlapeček
Jistě každý z nás zná sošku čurajícího chlapečka, neboť právě ta je symbolem Bruselu. Soška pochází ze sedmnáctého století. Roku 1817 však sošku zcizil a posléze zničil bývalý vězeň Antoine Lycas. Z jejích úlomků byl později vytvořen model pro sošku novou, kterou můžeme vidět dodnes.

Další pamětihodnosti Bruselu

· Parc du Cinquantenaire, který vznikl roku 1880, jako připomínka padesátého výročí belgické nezávislosti. V tomto parku se též nachází vítězný oblouk Palais du Cinquantenaire a několik galerií a muzeí.
· Bruselský park, který se rozkládá mezi Královským palácem a budovou belgického parlamentu.
· Bazilika Sacré-Cœur je šestý největší kostel světa.
· Budovy Královského muzea krásných umění Belgie.

5/5 - (1 vote)