Nezařazené

Bezpečný spánek pro Vašeho novorozence

Monitory dechu jsou dnes již základní výbavou téměř každé nastávající maminky. Jedná se o bezpečnostní systém, který v případě potřeby rodiče včas varuje při jakýchkoliv dýchacích obtížích jejich ratolesti.
miminko s čepičkou
Rodiče, jež zvažují jeho pořízení, mohou volit mezi následujícími možnostmi:
–           Vypůjčení monitoruMnohým maminkám je zapůjčení monitoru dechu nabídnuto přímo v porodnici, kde přivedou na svět své miminko a kde si také ovládání toho přístroje vyzkouší na vlastní kůži, neboť novorozenci mívají monitory dechu automaticky umístěny ve svých „postýlkách“.  Zapůjčení monitoru dechu je v tomto zdravotnickém zařízení možné obvykle na půl roku za poplatek nepřevyšující tisíc korun českých. Přístroje zde prochází pravidelnými kontrolami.

–          Zakoupení bazarového monitoruStále častěji se na bazarových serverech objevují inzeráty na prodej monitorů dechu. Pro rodiče je toto možná varianta, jak levně a rychle přístroj pořídit. Koupě bazarového monitoru dechu má však svá úskalí. Výrobci obecně uvádí životnost monitorů v délce dva roky. Pokud tedy rodiče kupují monitor starší, není zde již jistota zajištění bezproblémového chodu přístroje. Možností, jak si být jistí, že monitor funguje v pořádku a nedochází u něj k chybovosti (tzv. planým poplachům) je nechat jej zkontrolovat v autorizovaném servisu, kde provedou tzv. kalibraci přístroje. Tato kalibrace stojí několik pár set korun a rodiče díky ní mohou být klidnější a mít větší jistotu, že jejich děťátko je při používání přístroje opravdu v bezpečí.
obrázky nad postýlkou
–          Zakoupení nového monitoruBezpochyby nejbezpečnější a nejjistější, ale také nejdražší varianta možnosti pořízení je pořídit monitor dechu nový. Na trhu existuje řada výrobců, mezi nimi nejznámější monitor dechu Nanny a Babysence od výrobců Jablotron a Hisence. Kterého výrobce si zvolit, je zcela na volbě každého rodiče. Všechny monitory fungují na stejném principu, liší se pouze v maličkostech. Oproti bazarovému monitoru je zřejmé, že u této varianty odpadá starost s případnou kalibrací přístroje. Navíc se na toto nové zboží samozřejmě vztahuje dvouletá záruční doba, takže i v případě případné poruchy přístroje, se lze obrátit na autorizované servisy, kde dojde k reklamaci a bezplatnému odstranění vady.

4.5/5 - (2 votes)